Teklif ve Bilgi için : +90 532 714 55 34
Baskı Beton

Baskı Beton Uygulaması: Uygulama yapılacak zeminde mevcut bir beton yok ise zemine beton altı kotunda stabilize serilerek kompaktör veya silindir yardımı ile iyice sıkıştırılır. Sıkıştırma işlemi bitince ano kalıpları hazırlanır. Beton kalınlığı araç yollarında minimum 12 cm, yaya yollarında minimum 8 cm olmalıdır. Araç yollarında çelik hasır kullanılmalıdır. Beton sınıfı araç yollarında C30, yaya yollarında C25 tavsiye edilir. Bu prosedürlerden sonra beton dökümüne başlanır.

Uygulama Alanları;
Yat Limanları, Siteler, Yürüme Yolları, Fuar ve Müze Alanları, Otoparklar, Akaryakıt İstasyonları, Park ve Bahçeler, Araç Trafiğine Kapalı Alanlar ve isteğe özel diğer alanlarda da baskı beton uygulanabilmektedir.

Baskı Betonun Avantajları;
Çökmez, Leke Tutmaz, Kaymaz, Güneş Işınlarına Karşı %100 Dayanıklıdır, Renkler Solmaz ve Uzun Ömürlüdür. Tek tek döşenen taş olmadığı için, taş aralarının oynaması, zamanla aralarda istenmeyen otların çıkması gibi durumlar baskı beton için söz konusu değildir. -20 dereceye kadar dayanıklıdır. Baskı beton sahada blok halinde uygulandığı için zeminde zamanla oluşabilecek çökmelerden etkilenmez ve aynı yüzey düzgünlüğünü her zaman korur. İç mekan ve dış mekanlarda kullanılmasının yanında duvarlarda da uygulanabilmektedir.

Kentsel Dönüşüm, Endüstriyel Zemin, Demir Beton